»CELOSTEN PRISTOP K SREČNEMU, ZDRAVEMU IN SPROŠČENEMU OTROŠTVU«

NAŠE POSLANSTVO:

To je vrtec, ki nudi otrokom varno, prijazno in spodbudno okolje, kjer bivajo zadovoljni, srečni ter ustvarjalni otroci in odrasli.

Vrtec, v katerem razvijamo partnerski odnos s starši in profesionalni pristop k delu.

Pomagamo otroku, da naredi sam.

Pustimo otroku biti otrok.

Sledimo novim spoznanjem, vnašamo novosti, poglabljamo znanje in ga vtkemo v življenje in delo vrtca. Vzgojno delo gradimo na otrokovih zmožnostih in omogočamo otrokom veliko prostora za igranje, raziskovanje, pridobivanje novih doživetij, iskanje lastnih poti razmišljanja in učenja ob igri. Želimo si, da bi se nadaljevalo dosedanje uspešno sodelovanje s starši na vseh nivojih, od načrtovanja dejavnosti do njihove realizacije. Dosedanja praksa je pokazala, da je vključevanje staršev v delo in življenje vrtca zelo pomembno. Njihova vloga je velikega pomena in vpliva na načrtovanje dela v oddelku, ki temelji na potrebah, željah in interesu otrok. Komunikacija med otrokom, starši in vzgojitelji mora potekati po načelu zaupljivosti in strpnosti.

PREDSTAVITEV PROGRAMOV

DNEVNI PROGRAM – traja šest do devet ur dnevno

Za otroke od 1 – 3 leta

Za otroke od 3 – 5 leta

POLDNEVNI PROGRAM – traja od štiri do šest ur dnevno

Za otroke od 3 – 5 leta

OBRATOVALNI ČAS

Vrtec Črna: 4 oddelki, posluje od 5.15 do 15.30 ure

Vrtec Žerjav: 1 oddelek, posluje od 6.00 do 15.00 ure

POSLOVNI ČAS VRTCA ČRNA NA KOROŠKEM: od 7-8ure in od 12-14ure.